Volg Hart van Nederland

Ruim 200 kilo haaienvinnen in beslag genomen op Schiphol

Dieren

17 apr 2019, 18:58

Link gekopieerd

De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) heeft duizenden haaienvinnen in beslag genomen. Dat gebeurde op luchthaven Schiphol eind februari. Het gaat om 217 kilo gedroogde haaienvinnen. De lading was afkomstig uit Cuba en bedoeld voor een Chinees bedrijf in de voedselindustrie in Hongkong. De vinnen, ongeveer 3000, zijn afkomstig van zo'n 500 beschermde haaien als de hamerhaai en de zijdehaai. De vinnen werden gevonden in tientallen dozen.

Voor in de soep

''Het is te triest voor worden. Ik heb in mijn 40 jaar werkervaring nog nooit zo’n grote partij als dit onderschept'',  zegt Bart Langeveld van de RVO. De vinnen worden op zee van een haai afgesneden, de haai zelf wordt weer teruggegooid om een pijnlijke dood te sterven. De handel in haaienvinnen is wereldwijd verboden. Maar met name in Azië is haaienvinnensoep nog steeds erg in trek.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.