
Dieren
25 aug 2023, 17:04
Ouwehands Dierenpark in Rhenen heeft afscheid moeten nemen van een mandril en een giraffe. De mandril was al 29 jaar oud en de giraffe woonde vijftien jaar in de dierentuin. Een dierenarts heeft beide dieren laten inslapen omdat ze te veel pijn hadden, maakt de dierentuin op Facebook bekend.
Mandril Valentino kon deze week ineens bijna niet meer lopen en zonderde zich af van de groep. Het was al bekend dat de aap artrose in de ruggenwervels had. Het dier had volgens de verzorgers zichtbaar pijn en pijnstillers hielpen niet genoeg. Giraffe Zeus ging steeds slechter lopen en had hoefproblemen. Ook deze dierentuinbewoner ging hard achteruit omdat de pijnmedicatie niet meer werkte.
In het wild zouden deze dieren het veel minder lang volgehouden hebben, aldus de dierentuin. Ze kunnen dan hun groep niet bijhouden, krijgen niet genoeg eten en vallen snel ten prooi aan een roofdier.
ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.