Volg Hart van Nederland

Al duizenden molshopen geteld in tuinen, deze provincies spannen de kroon

Dieren

16 feb 2025, 20:09 - Update: 16 feb 2025, 20:31

Link gekopieerd

Tijdens de zevende landelijke mollentelling zijn dit weekend zeker 18.000 molshopen in tuinen geteld. Dat meldt een woordvoerster van de Zoogdiervereniging.

Bijna zevenhonderd deelnemers hebben tot zondagavond een telling in de tuin doorgegeven via Tuintelling.nl en Waarneming.nl. De meeste tellingen komen uit Gelderland, gevolgd door Noord-Brabant, Noord-Holland en Zuid-Holland.

Ook buiten de tuin zijn al veel molshopen geteld. Het precieze aantal weet de woordvoerster nog niet, maar met drieduizend tellingen tot nu toe, gaat ze uit van "duizenden" molshopen.

Mensen hebben nog tot en met maandagochtend de tijd om hun tellingen door te geven. Dinsdag maakt de Zoogdiervereniging de definitieve eindstand bekend.

Tellingen

Vorig jaar werden in totaal ongeveer 80.000 tellingen gedaan, inclusief tellingen buiten de tuin. De Zoogdiervereniging verwacht dat het aantal dit jaar iets hoger zal liggen, gezien het aantal tellingen dat nu al gedaan is. De organisatie organiseert de telling jaarlijks om meer te weten te komen over het dier.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.