Volg Hart van Nederland
Knuffelen met minipaardjes in het verpleeghuis

Knuffelen met minipaardjes in het verpleeghuis

Dieren

16 mei 2017, 22:33

Link gekopieerd

Het is een bijzonder tafereel bij het woon en zorgcentrum van Humanitas in Deventer. Therapiepaardje Cara komt daar wekelijks langs bij de (veelal demente) bewoners. Het idee kwam van Annebé Temminck, die de therapievorm al kende vanuit Amerika. Toen ze zelf een minipaardje in haar bezit kreeg, was de keuze snel gemaakt: ze besloot verzorgingstehuizen te gaan bezoeken. Het effect is ontzettend positief. Ouderen bloeien open en worden rustiger door de therapie.  Sommige onderzoeken tonen zelfs een bescheiden verbetering van de kwaliteit van leven aan.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.