OverzichtTip de redactie
Volg Hart van Nederland
Hulpeloze eend zwemt rond met plakbandrol om snavel, maar weigert zich te laten redden

Hulpeloze eend zwemt rond met plakbandrol om snavel, maar weigert zich te laten redden

Dieren

5 nov 2022, 20:27

Link gekopieerd

De hulpdiensten in Hengelo zitten al dagen achter een hulpeloze vrouwtjeseend aan. Het arme dier heeft een rol plakband om zijn snavel, waardoor het onmogelijk moet zijn om te eten en te drinken. Ondanks meerdere reddingspogingen laat ze zich tot nu toe niet vangen.

Het dier zwemt volgens buurtbewoners al twee weken rond met de rol om haar nek. De laatste twee dagen is het voorwerp vast komen te zitten om haar nek en snavel, waardoor ze niets meer binnen kan krijgen.

Reddingsactie

Zaterdagmiddag werd de eend gesignaleerd aan de Woolderesweg in de Twentse plaats. De brandweer en de dierenambulance rukten uit. Ze probeerden de eend met een vangnet te pakken te krijgen, maar zonder succes.

's Avonds is met hulp van voedsel wederom geprobeerd om de eend naar de kant te lokken. Meerdere buurtbewoners waren aanwezig met vang- en schepnetten. Toch bleef de eend liever rondzwemmen in haar benarde situatie.

De hulpdiensten proberen op een later moment hun reddingsactie voort te zetten.

Beeld: SPS Media