Volg Hart van Nederland
Woedende agent redt hond uit bloedhete auto bij pretpark Toverland

Woedende agent redt hond uit bloedhete auto bij pretpark Toverland

Dieren

14 juni 2021, 09:35

Link gekopieerd

De politie heeft zondagmiddag nabij pretpark Toverland in Sevenum een hond uit een snikhete geparkeerde auto bevrijd. "Onbegrijpelijk dat mensen nog steeds hun huisdier in een auto opsluiten met dit weer", delen de boze agenten.

De eigenaren hadden de ramen van hun auto op een kiertje gezet, maar dit kon niet voorkomen dat de temperatuur in de auto veel te hoog werd voor het hondje. Via één van de kieren wisten agenten het portier te ontgrendelen en zo het dier uit zijn onleefbare situatie te bevrijden.

'Levensgevaarlijk voor honden'

"De temperatuur kan in een auto snel oplopen tot boven de 40 graden!", schrijven de agenten op Instagram. Volgens de politie is de hitte levensgevaarlijk voor honden, omdat de dieren hun warmte moeilijk kwijt kunnen. "Honden zweten namelijk niet zoals mensen, zij kunnen warmte alleen kwijt via hun voetzolen en via hun tong door te hijgen."

Het baasje van de hond komt er niet ongestraft mee weg, hem of haar is proces-verbaal aangezegd.

Beeld: Wijkagenten Horst-Zuid

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.