Volg Hart van Nederland
Homoseksuele pinguïns broeden gestolen ei uit in Amersfoort

Homoseksuele pinguïns broeden gestolen ei uit in Amersfoort

Dieren

14 nov 2019, 14:01

Link gekopieerd

Een homoseksueel pinguïnkoppel broedt momenteel een ei uit in het dierenpark van Amersfoort. De pinguïns hebben het ei op een onbewaakt moment gestolen van een heterokoppel. "Het homokoppeltje zorgt goed voor het ei, de mannetjes broeden allebei om en om", vertelt een dierenverzorger op de website van het dierenpark. "Homoseksualiteit komt vaker voor bij pinguïns, opmerkelijk is wel dat dit stel nu ook een ei heeft weten te bemachtigen."

Nieuw ei

Lang treurde het heterokoppel niet om het 'verloren' ei: zij hebben een nieuw ei gelegd en zijn in een nest verderop druk aan het broeden. Het eerste pinguïnkuiken is volgens het dierenpark al gezien. "Onder die nieuwe kuikens hopen wij natuurlijk ook eentje van het homokoppel te verwelkomen'', besluit de verzorger. Beeld: DierenPark Amersfoort

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.