Volg Hart van Nederland

Dode vinvis aangetroffen in haven van Vlissingen

Dieren

7 juni 2019, 12:13

Link gekopieerd

In de Sloehaven van Vlissingen is vrijdagochtend het stoffelijk overschot aangetroffen van een walvis. Het zoogdier, vermoedelijk een gewone vinvis, werd ontdekt op het bulbsteven van een binnenvarend schip. Het is nog niet bekend hoe het 15 meterslange dier aan zijn eind is gekomen. Het zou gaan om een jong exemplaar. Een volwassen gewone vinvis kan met gemak 25 meter worden.

Onderzoek

Medewerkers van de Faculteit Diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht gaan vrijdagmiddag onderzoeken hoe de walvis is gestorven. Ook gaan zij kijken hoe lang het dier al dood is en wat de laatste maaltijd was van het zeedier. Voordat er onderzoek kan plaatsvinden moet het dier eerst uit het water worden gehaald. Een medewerker van het hulpverleningsnetwerk Reddingsteam Zeedieren Nederland (RTZ) is ter plaatse om dit te coördineren. https://www.instagram.com/p/ByZmK8diuwW/ De dieren komen normaal gesproken niet voor in Nederlandse wateren. De walvissen worden normaal alleen waargenomen in grote open wateren op het noordelijk halfrond.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.