Volg Hart van Nederland

Bedreigde grijpstaartskink geboren in Dierenpark Amersfoort

Dieren

12 jan 2023, 12:24

Link gekopieerd

Beschuit met muisjes in Dierenpark Amersfoort. Een grijpstraatskink heeft daar een jong gekregen. Het is het achtste lid van de familie in de dierentuin.

Hoewel de grijpstraatskink een hagedis is, houdt het dier er zijn unieke gewoontes op na. Dat begint al bij de geboorte. "De meeste andere reptielensoorten leggen eieren, maar skinken zijn levendbarend", legt dierverzorger Paul Rodewijk uit.

De meeste reptielen leven in hun eentje, maar dit pasgeboren jong krijgt een plekje in een kleine familiegroep. De vader en de moeder voeden de jonge skink samen op, maar ook de rest van de familie houdt een oogje in het zeil. "Opvallend is ook dat de moeder haar pasgeboren jong soms op haar rug draagt", voegt Rodewijk toe.

Bedreigd

De grijpstraatskink is de grootste hagedis uit de skinkenfamilie. Het dier dankt zijn naam aan zijn staart, die soms wel 30 centimeter lang kan zijn en wordt gebruikt als extra poot. Deze skink komt in het wild alleen voor op de Salomonseilanden, in de Grote Oceaan. Maar omdat een deel van de eilanden dreigt te verdwijnen door de stijgende zeespiegel, wordt het leefgebied van de soort bedreigd.

Bezoekers kunnen de skinkenfamilie bewonderen in het Honderduizend Dierenhuis in Dierenpark Amersfoort.

Beeld: Dierenpark Amersfoort

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.