Volg Hart van Nederland

Babyboom van flamingo's in Avifauna

Dieren

7 aug 2018, 11:53

Link gekopieerd

De teller staat nu op twintig maar dat aantal kan de komende dagen nog hoger komen te liggen. Het is een ware babyboom bij de flamingo in Avifauna in Alphen aan den Rijn. Het vorige record stond op veertien kuikens waarom er dit jaar er zo veel meer zijn is niet bekend. Het warme weer zou er iets mee te maken hebben. Door het lekkere weer hebben ze geen extra verzorging nodig. Wel worden de flamingo's extra gevoerd omdat er nu meer vogels zijn. Tijdens het extra rondje wordt er ook gelijk gekeken of het goed gaat met de pasgeboren vogels. Er zit nog een aantal roze vogels op het nest. Het duurt  ongeveer 28 tot 30 dagen voordat een flamingo-ei uitkomt. Elk nest telt één ei. Het blijft altijd maar de vraag of de eieren uitkomen en hoe lang de vogels zin hebben om te broeden. Met de aanhoudende warmte wordt deze broedperiode dit jaar wel gerekt. Beeld: Avifauna

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.