
Dieren
4 mrt 2021, 12:17 - Update: 4 mrt 2021, 15:13
In dierenpark Apenheul in Apeldoorn is gorilla Gyasi voor de tweede keer bevallen van een jong. Moeder en kind maken het goed. De naam en het geslacht van de pasgeboren gorilla zijn nog niet bekend.
De geboorte is voor Apenheul extra feestelijk. Het dierenpark bestaat dit jaar 50 jaar en dit is de 50e gorilla die in het dierenpark is geboren. Het pasgeboren jong is de eerste nakomeling van zilverrug Bao Bao, die twee jaar geleden naar de Apenheul kwam om zich voort te planten. Het park is blij dat de komst van de Bao Bao na twee jaar heeft geleid tot de geboorte van een gezonde gorilla.
"Het was erg spannend of Bao Bao de juiste leider van de groep kon worden en hij had ook nog nooit gepaard. Stap voor stap hebben wij hem laten wennen en dat er nu een gezonde baby is geboren is de kroon op ons werk. Dit gorillajong is de eerste die de helft van de genen van Bao Bao met zich meedraagt en dat is heel belangrijk", zegt Raoul Michon dierverzorger van Apenheul.
Het gorillajong heeft nog geen naam. In het voorjaar, als ook het geslacht bekend is, gaat Apenheul op zoek naar een geschikte, Afrikaansee naam. Daarvoor zal het dierenpark een naamwedstrijd uitschrijven waarbij iedereen die dat wil een naamidee kan insturen. Het dierenpark hoopt eind maart moeder Gyasi en haar baby te kunnen tonen aan bezoekers, mits de coronaregels een heropening van de dierentuinen dan toestaat.
Beeld: Apenheul
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.