
Milieu en Gezondheid
28 juli 2021, 17:56 - Update: 29 juli 2021, 14:06
Wie yoghurtdressing van Remia in de koelkast heeft staan, kan deze maar beter weggooien of terugbrengen naar de winkel. Er zit volgens de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) een te hoog gehalte aan residu van ethyleenoxide in.
Het gaat om de Salata Zero yoghurtdressing van Remia, waarin een te hoog gehalte aan residu van de schadelijke stof ethyleenoxide is aangetroffen. Dat is een bestrijdingsmiddel dat niet in de EU is toegelaten. Ethyleenoxide geeft niet direct een gezondheidsrisico, maar kan volgens de NVWA wel op de langere termijn mogelijk schadelijk zijn voor de gezondheid.
Remia heeft het product inmiddels uit de schappen laten halen. Mensen die de yoghurtdressing in huis hebben, worden dringend verzocht om deze niet meer te gebruiken. Consumenten kunnen het product terugbrengen naar de winkel en krijgen dan hun geld terug, ook zonder kassabon.
Het is niet de eerste keer dat er voedsel wordt teruggeroepen vanwege ethyleenoxide in producten. Eind vorig jaar werd duidelijk dat het schadelijke bestrijdingsmiddel in vervuild sesamzaad uit India zat. Supermarkten moesten daarop honderden artikelen uit de schappen halen.
Foto: Remia
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.