Volg Hart van Nederland

Politie deelt aan 200 feestvierders boetes uit in Breda

Milieu en Gezondheid

24 apr 2021, 20:17

Link gekopieerd

De politie heeft zo'n tweehonderd boetes uitgedeeld aan mensen in Breda voor het niet naleven van de coronamaatregelen. In het centrum van de stad kwamen zaterdagmiddag op verschillende plekken groepen mensen bijeen. Inmiddels is het weer rustig in de binnenstad.

Een persoon werd aangehouden voor het beledigen van een agent. Hoeveel mensen er in totaal op de been waren kan de woordvoerder niet zeggen, maar het waren er "te veel". Volgens aanwezigen was het net Koningsdag en werd er gefeest en gedronken. De politie vroeg mensen te vertrekken en sommigen deden dat, maar anderen "maakten een blokje om en doken dan ergens anders weer op", aldus de politiewoordvoerder.

Park afgesloten

Rond 18.00 uur heeft de gemeente Breda ook het Valkenbergpark in de stad afgesloten, omdat het er te druk werd. Volgens de politie wordt in het park ook 's avonds nog toezicht gehouden.

Eigenlijk zou zaterdag in Breda de 538 Oranjedag plaatsvinden, een Fieldlab evenement met 10.000 mensen. Of de groepen mensen in het centrum op het afgelaste evenement af waren gekomen, kan de woordvoerder van de politie niet zeggen.

ANP/Redactie

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.