
Milieu en Gezondheid
26 feb 2024, 10:34
Het is voor artsen en apotheken erg moeilijk om aan antibiotica voor zieke kinderen en baby's te komen. Dat meldt het Eindhovens Dagblad maandag. Volgens de bestuurder van de Eindhovense organisatie Stroomz, Ellen Huijbers, is het tekort "heel naar en heel zorgelijk."
"Er zijn al langer tekorten aan medicijnen in Nederland. Maar antibiotica, dat is een basisbehoefte", aldus Huijbers van organisatie Stroomz waar 29 grootschalige huisartsenpraktijken en gezondheidscentra in en rondom Eindhoven vallen.
"Antibiotica is een basisbehoefte. Bijna iedereen heeft het gedurende zijn leven wel een keer nodig. En dat daar nu een tekort aan is, nota bene aan antibiotica voor kinderen en baby's.... Dan denk je, hoe kan dit? Maar het is de realiteit", laat Huijbers weten aan de krant.
Wil je dagelijks op de hoogte worden gehouden van de mooiste en meest indrukwekkende verhalen van Hart van Nederland? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal, via deze link of volg ons op Threads, hier te vinden.
Antibiotica zijn onmisbaar voor de behandeling van ernstige bacteriële infecties, zoals longontsteking, hersenvliesontsteking en bloedvergiftiging. Volwassenen en kinderen zijn zelden in staat om daarvan op eigen kracht te herstellen. "Voor zover ik weet is het in onze regio nog elke keer gelukt om een ouder te helpen", vertelt Huijbers. Toch blijft het volgens haar een zorgelijke situatie.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.