
Milieu en Gezondheid
30 aug 2021, 07:25
Verruimd beleid voor seksueel actieve, homoseksuele mannen levert de bloedbank naar verwachting 100 tot 500 nieuwe bloeddonors op. Dat meldt het Nederlands Dagblad maandag op basis van schattingen van bloedbank Sanquin. Vanaf woensdag mogen mannen die seks hebben binnen een 'duurzame, monogame relatie' bloed doneren bij Sanquin.
Nu mogen alleen nog homoseksuele mannen die vier maanden geleden voor het laatst seksueel actief waren hun bloed afstaan, omdat homoseksuele mannen in het algemeen een hoger risico op bloed-overdraagbare infecties lopen.
Sanquin verwacht door de wijziging in het eerste jaar honderden nieuwe donors. Deze berekening is gebaseerd op het percentage mannen dat zichzelf als homoseksueel ziet, en het aantal Nederlanders dat nu al donor is bij Sanquin, zo'n 400.000 in totaal.
Hart van Nederland/ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.