
Persoonlijke verhalen
13 sep 2021, 22:48
Joop Scholts blies op 10 september 95 kaarsjes uit, maar definitief met pensioen gaan is voorlopig nog niet aan hem besteed. 'Ome Joop', zoals hij bekend staat op het Maritiem College IJmuiden, werkt nog altijd.
35 jaar geleden ging Scholts met de vut, waarna hij van de toenmalig directeur een sleutel van het gebouw kreeg. Hij was altijd welkom, luidde de boodschap. En daar maakt de nog altijd fitte Ome Joop graag gebruik van: "Zolang je gezond bent, moet je bezig blijven. Dat hebben ze mij altijd geleerd thuis."
Scholts is sinds zijn 'vertrek' nog altijd bijna dagelijks op het college te vinden, om bijvoorbeeld muren te verven of te helpen bij de lunch. Frenk Out, directeur van het Maritiem College, is erg blij met de vele werkzaamheden die de 'goedkope' pensionaris Joop verricht voor de school. "Hij is officieel voor vier uur per week bij ons in dienst, maar ome Joop interpreteert dat volgens mij als vier uur per dag", vertelt de directeur.
Het dienstverband van Scholts is op vier contractuele uren na volledig vrijwillig, maar dat wil niet zeggen dat de conciërge met zijn 95 jaar binnenkort definitief afzwaait. "Ik vind het veel te leuk", vertelt Scholts tegen Hart van Nederland. Dus achter de geraniums zitten zit er voor Joop al helemaal niet in: "Nee, ik heb de geraniums in de tuin staan."
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.