
Songfestival
4 juni 2024, 19:34
De European Broadcasting Union (EBU) laat na klachten van diverse delegaties onafhankelijk onderzoek doen naar de afgelopen editie van het Eurovisie Songfestival in het Zweedse Malmö.
Dat laat de organisatie van het muziekevenement woensdagavond weten aan het ANP. Eerder op woensdag berichtten RTL Boulevard en het AD op basis van ingewijden over het onderzoek.
"Om het Eurovisie Songfestival verder te versterken, hebben we een onafhankelijke expert gevraagd om het songfestival van 2024 in Malmö te onderzoeken om inzichten en lessen te delen met de bestuursorganen van de EBU", zegt de organisatie. Dat wordt gedaan voor de "voortdurende verbetering van dit wereldwijde evenement".
Op inhoudelijke vragen over het onderzoek gaat de EBU niet in. AVROTROS, verantwoordelijk voor de Nederlandse delegatie, zegt "op een later moment" met een reactie te komen.
Diverse deelnemers, onder wie de Zwitserse winnaar Nemo en de Ierse Bambie Thug, waren kritisch over de sfeer achter de schermen die "heel intens" zou zijn geweest. De EBU kreeg ook kritiek op de diskwalificatie van de Nederlandse Joost Klein na een incident met een cameravrouw.
Wil je dagelijks op de hoogte worden gehouden van de mooiste en meest indrukwekkende verhalen van Hart van Nederland? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal, via deze link of volg ons op Threads, hier te vinden.
ANP









Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.