Volg Hart van Nederland

Het wordt loeiheet op Pinkpop, organisatie treft maatregelen

Entertainment

14 juni 2022, 14:11

Link gekopieerd

Het kan dit weekend in een groot deel van het land 30 tot 35 graden kunnen worden. En in het zuiden wellicht nog warmer. Dat meldt Weer.nl. Vanwege die voorspellingen zijn ze bij muziekfestival Pinkpop - dat dit weekend plaatsvindt in het Limburgse Landgraaf - volop aan het voorbereiden op hitte.

Zo worden extra waterpunten ingezet, mensen geïnformeerd over de hitte en is de EHBO geïnstrueerd extra op bezoekers te letten, aldus festivalmanager Niek Murray. "We monitoren het weer nu al constant. Bij de opbouw zijn namelijk al een paar honderd man betrokken." Maar daar stopt het niet: "Bij bepaalde punten waar het druk wordt voorzien we in extra water, zodat we ook water kunnen uitdelen."

'Wees voorbereid en drink genoeg water'

Mensen worden daarnaast gevraagd extra rekening te houden met de verwachte hitte. "We vertellen mensen: wees voorbereid, neem een hoofddeksel mee, drink genoeg water." In de laatste vijftig jaar is het wel vaker erg warm geweest tijdens het festival, vertelt Murray, "dus we zijn erop voorbereid." Maar, benadrukt de festivalmanager, "we hopen dat mensen goed op zichzelf letten."

Bovenstaand weerbericht was eerder te zien bij Weer.nl.

Hart van Nederland/ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.