Volg Hart van Nederland
André van Duin doet aangifte van chantage

André van Duin doet aangifte van chantage

Entertainment

4 feb 2023, 20:06

Link gekopieerd

André van Duin heeft zaterdag aangifte gedaan wegens afdreiging, een juridische term voor chantage. Dat bevestigt zijn advocaat Geert-Jan Knoops na berichtgeving hierover van De Telegraaf.

Volgens Knoops wordt de Omroep MAX-presentator "vals beschuldigd en gechanteerd tot het betalen van een geldbedrag". "Vanwege de ernst van deze chantage heeft de heer Van Duin besloten deze aangifte te doen, met het verzoek aan het Openbaar Ministerie om deze aangifte te onderzoeken en tot actie over te gaan."

De advocaat wil verder inhoudelijk niet op de zaak ingaan omdat de aangifte nu bij het OM ligt. Een woordvoerster van het OM kon zaterdagavond niets zeggen over de inhoud van de aangifte.

Afpersing

Afdreiging is een vorm van afpersing. Hierbij wordt echter geen gebruik gemaakt van geweld of met het dreigen van geweld. Meestal dreigen de daders in zo'n geval een geheim te onthullen.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.