
Wonen
16 juli 2025, 07:09
Huurders en vooral particuliere verhuurders hebben sinds begin vorig jaar vaker conflicten over het beëindigen van huurcontracten. Dat constateert Stichting Achmea Rechtsbijstand (SAR), die in de eerste helft van zowel vorig jaar als dit jaar zo’n 2700 meldingen kreeg. Dat is bijna 30 procent meer dan in voorgaande jaren.
Volgens SAR willen particuliere verhuurders hun woning vaker verkopen, bijvoorbeeld omdat verhuur financieel niet meer uitkomt of als alternatief voor pensioeninkomen.
"Wij zien dat vooral particuliere verhuurders vaker proberen huurovereenkomsten te beëindigen. Hierdoor ontstaan regelmatig conflicten met huurders die zich beroepen op huurbescherming," zegt SAR-jurist Eva Jongenelen.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.
Soms voeren verhuurders onterecht opzeggronden aan of houden ze onvoldoende rekening met huurders, stelt ze. "Tegelijkertijd kampen verhuurders met de vervelende situatie dat zij hun woning graag in onverhuurde toestand willen verkopen, maar dat dit soms lastig is."
Bij huurcontracten voor onbepaalde tijd geldt huurbescherming. "Dat betekent dat de huur alleen kan worden opgezegd op basis van een wettelijk geldige reden. Verkoop van de woning is in de meeste gevallen geen opzeggrond," aldus Jongenelen.
ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.