Volg Hart van Nederland

Oproep aan donateurs voor slachtoffers Oekraïne: 'Mensen hebben geen kleding nodig, maar eten of medicijnen'

Oekraïne

2 mrt 2022, 22:49

Link gekopieerd

Voor mensen die van plan zijn om iets te doneren voor de slachtoffers van het oorlogsgeweld in Oekraïne, heeft Giro555 een advies: geef vooral geen kleding. "Overal zien we hier bergen kleding liggen. Daar hebben de mensen geen behoefte meer aan", zegt Tineke Ceelen van Giro555 vanuit een opvangcentrum in Polen.

De woorden van Ceelen worden kracht bij gezet. Op beelden is inderdaad te zien hoe het opvangcentrum vol ligt met zakken kleding. Los van dat het een enorme klus is voor vrijwilligers om die kleding uit te zoeken en te sorteren, is het ook vooral véél kleding. Te veel, misschien wel.

Ceelen ziet dat de mensen in de centra vooral medicijnen en eten nodig hebben om aan te sterken of überhaupt te overleven. Haar advies luidt daarom: "Doe een donatie op Giro555. Dan kijken wij wat deze mensen het hardst nodig hebben. En dan zorgen wij ervoor dat ze dat krijgen."

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.