
Gaza-conflict
16 okt 2023, 16:25 - Update: 19 okt 2023, 10:22
Het Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft contact met 22 mensen die vastzitten in Gaza. Dat zijn niet allemaal mensen met de Nederlandse nationaliteit, maar ook mensen met verblijfsdocumenten voor Nederland of gezinsleden van hen.
De Nederlandse Vertegenwoordiging in de Palestijnse Gebieden houdt volgens een woordvoerder "zo goed mogelijk" contact met deze mensen. Dat gaat moeizaam, door de lastige omstandigheden.
Hart van Nederland sprak eerder met Mohammed, die zich zorgen maakt over zijn familie:

Maandag is vanaf Keulen een zesde repatriëringsvlucht richting Israël vertrokken. Het vliegtuig van Defensie haalt Nederlanders op die vluchten voor de oorlog. Het toestel zal ook weer in Keulen landen. Vanaf daar worden passagiers met de bus naar Eindhoven gebracht.
Hart van Nederland/ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.