Volg Hart van Nederland
Waterhoos trekt over zee bij Hoek van Holland

Waterhoos trekt over zee bij Hoek van Holland

21 juli 2023, 15:45 - Update: 21 juli 2023, 16:20

Link gekopieerd

Boven de Maasmond was vrijdagmorgen een waterhoos te zien. Dit ontstaat door een groot temperatuurverschil tussen de zee en de lucht.

"Je kunt een waterhoos niet voorspellen", vertelt Rijnmond-weerman Stefan van der Gijze, "ze komen vooral voor in het tweede deel van de zomer en in het najaar."

Als de lucht boven het water snel stijgt, geeft dat een zuig-effect in de vorm van een slurf. Dit trekt het zeewater omhoog. Meestal duurt een waterhoos relatief kort.

Waterhozen zijn meestal niet gevaarlijk. Omdat het zeewater nodig heeft, valt het uiteen zodra het de kust raakt. Schepen zouden wel beschadigd kunnen raken door een waterhoos.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.