
nieuws
19 juli 2018, 21:23
Ook het laatste deel van Nederland heeft vrijdag vakantie en ondanks het mooie weer in eigen land, verruilen wat mensen dit maar al te graag voor de Franse of Spaanse zon. Om zo snel mogelijk op de vakantiebestemming aan te komen, beginnen mensen vaak al vroeg aan de heenreis. Veilig Verkeer Nederland waarschuwt nu voor de gevaren van vroeg beginnen en dus weinig slaap. Eén slapeloze nacht staat namelijk gelijk aan de invloed van 0.9-1.0 promille alcohol in je bloed. Dat is twee keer de wettelijke limiet voor ervaren bestuurders.
Je loopt dus een groot risico als je doodmoe de auto instapt en dan kun je beter niet meteen de eerste dag van je vakantie op reis gaan. Wat doet Nederland ? Een overgrote meerderheid, 84 procent van de 2500 Wat vindt Nederland-panelleden die er met de auto erop uit gaan, zegt toch wel degelijk het gevoel te hebben uitgerust op vakantie te gaan. Slechts 14 procent, geeft toe echt wel moe te zijn voor vertrek. Het lijkt er ook op dat er onderweg genoeg rust wordt gepakt. Driekwart, 73 procent, van de bestuurders zegt regelmatig een kwartiertje te stoppen. 16 procent strekt alleen even snel de benen als er getankt moet worden. En toch wel zorgwekkend: 11 procent rijdt gewoon in 1 keer door.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.