Volg Hart van Nederland
Waarschuwing: blauwschimmelkaas van Jumbo teruggeroepen om salmonella

Waarschuwing: blauwschimmelkaas van Jumbo teruggeroepen om salmonella

nieuws

5 aug 2019, 17:02

Link gekopieerd

Mensen die Roquefort van Société des Caves in huis hebben, worden verzocht deze terug te brengen naar de winkel. In de blauwschimmelkaas zit mogelijk salmonella. Dat heeft de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit besloten in overleg met kaasmaker Société des Caves. De kaas wordt uit de verkoop gehaald en teruggeroepen.

Koorts en diarree

Mogelijke symptomen van een infectie veroorzaakt door salmonella zijn het volgende: koorts, buikkrampen en diarree, en dit binnen een tijdsperiode van 6 tot 72 uur na consumptie van het besmette voedsel. Het risico op infectie is hoger bij personen op oudere leeftijd, kinderen, zwangere vrouwen en immuuncompromitteerde personen. Personen die dit product hebben geconsumeerd en dit soort symptomen vertonen, worden geadviseerd om zo snel mogelijk hun huisarts te raadplegen. Het bedrijf vraagt mensen onderstaande producten niet te eten.

Producten

Naam van het product: Roquefort Société tranche Gewicht: 100 g Uiterste consumptiedatum (zie achterkant verpakking): 27/10/2019 & 03/11/2019 Barcode (zie achterkant verpakking): 3023260001362 Naam van het product: Roquefort Société tranche Gewicht: 200 g Uiterste consumptiedatum (zie achterkant verpakking): 02/12/2019 & 09/12/2019 & 16/12/2019 Barcode (zie achterkant verpakking): 3023260028703 De producten werden verkocht door Jumbo en een aantal kleine supermarkten. Wie de producten gekocht heeft, kan hiervoor geld terugkrijgen.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.