Volg Hart van Nederland
Vitesse moet stadion uit voor Songfestival

Vitesse moet stadion uit voor Songfestival

nieuws

2 juli 2019, 19:18

Link gekopieerd

ARNHEM (ANP) - Als Arnhem volgend jaar het Songfestival mag organiseren, moet voetbalclub Vitesse acht weken buiten het stadion GelreDome spelen. Mogelijk kunnen de thuiswedstrijden afgewerkt worden op het extra speelveld op het GelreDometerrein. Daar worden dan tijdelijke tribunes gebouwd.

Dat staat dinsdag in een brief van het Arnhemse college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad. De raad zou woensdag achter gesloten deuren over de Arnhemse kandidatuur praten. Maar dinsdagavond is besloten dat de vergadering toch openbaar zou zijn, met uitzondering van het gedeelte over de financiën. Arnhem wil niet dat de andere kandidaatsteden weten hoeveel de Gelderse hoofdstad kan betalen.

De rijke provincie Gelderland wil meehelpen, net als achttien regiogemeenten, blijkt uit de brief. Ook het bedrijfsleven en onderwijsinstellingen hebben al hulp aangeboden.

Arnhem heeft met GelreDome volgens B en W een troef in handen, want alleen dat stadion, de Brabanthallen in Den Bosch en Ahoy in Rotterdam beschikken over de vereiste hoogte binnen. Van die drie hallen heeft GelreDome veruit de grootste capaciteit en veel ervaring met de organisatie van muziekevenementen.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.