Volg Hart van Nederland
Er zit flink wat leven in de bierbrouwerij

Er zit flink wat leven in de bierbrouwerij

nieuws

13 juni 2017, 07:36

Link gekopieerd

Het aantal bierbrouwerijen in Nederland is in tien jaar tijd verviervoudigd. Vooral in Amsterdam is een enorme stijging te zien. Het CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) heeft het aantal bierbrouwers in kaart gebracht. In 2007 waren dit er nog 90, inmiddels zijn dat er 370. De meesten zijn personen die dit als (veredelde) hobby doen. Bij 270 van de 370 bierbrouwers werkt slechts één persoon. Vooral in de provincie Noord-Holland zijn er veel brouwerijen bijgekomen; dat is gestegen van 10 naar 95. Hiervan zitten er 45 in de hoofdstad. De enige provincie waar het aantal brouwerijen niet is toegenomen, is Flevoland.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.