Volg Hart van Nederland
Treinverkeer rond Rotterdam grotendeels plat door kapotte bovenleiding

Treinverkeer rond Rotterdam grotendeels plat door kapotte bovenleiding

nieuws

21 mei 2023, 11:10

Link gekopieerd

Het treinverkeer rond Rotterdam Centraal ligt grotendeels plat doordat een bovenleiding fors is beschadigd. Spoorbeheerder ProRail hoopt dat de schade zondag nog kan worden hersteld, meldt een woordvoerder.

Op de trajecten richting Breda en richting Delft en Den Haag rijden normaal twee intercity’s en een stoptrein per uur. Door de kapotte bovenleiding, en door al geplande werkzaamheden, rijdt er nu in beide richtingen slechts een stoptrein, vertelt de zegsvrouw van ProRail.

Forse schade

Waardoor de beschadiging precies is ontstaan, moet nog blijken, maar volgens de woordvoerder is de bovenleiding waarschijnlijk kapot gereden door een trein. "We hopen dat het vandaag opgelost kan zijn. De schade is inmiddels opgenomen, en het gaat om echt forse schade aan een bovenleiding. We zijn een plan van aanpak aan het maken hoe dit te herstellen."

De werkzaamheden die er al plaatsvonden, maken het volgens de woordvoerder ook niet makkelijker om de schade snel te herstellen. "Er wordt al veel gewerkt, en als je dit erbij krijgt, wordt het nog moeilijker om te kijken wat wanneer kan worden gedaan. Het is een puzzel van wie kan wat op welk moment doen."

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.