
nieuws
2 feb 2022, 16:43
De gemeente Tilburg gaat niet ingrijpen bij de twee webshops die Nazi-spullen verkopen. Het is juridisch gezien niet strafbaar, stelt de gemeente na onderzoek.
De twee webshops verkochten onder andere dolken met hakenkruizen, Duitse eremedailles, kleding en papierwerk uit de oorlog.
Vorig jaar kondigde de gemeente een onderzoek aan naar de twee webshops. Aanleiding was de ophef die ontstond nadat een van de webshops op een militariabeurs een gedragen Jodenster verkocht met informatie van de draagster. "Daar is echt wel een grens overschreden," zegt een woordvoerder van de burgemeester Theo Weterings tegen Hart van Nederland. Joodse organisaties deden zelfs aangifte tegen de webshop en de eigenaar.
Volgens de gemeentewoordvoerder zijn er gesprekken gevoerd, waaruit is gebleken dat de bedrijfsvoering van de webshops in orde is. Ook is geconcludeerd dat het juridisch is toegestaan wat de webshops verkopen. "Of je het zou moeten willen, is een ander verhaal." De burgemeester vindt het handelen in nazispullen nog steeds moreel verwerpelijk.
De eigenaar van de webshop laat aan het BD weten naar eer en geweten te handelen en dat hij niets verkeerds deed. Hij heeft aangegeven dat hij de spullen heeft voor een historische verzameling en om van de geschiedenis te leren.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.