Volg Hart van Nederland
'Spitzenkandidat' Timmermans stemt in Heerlen

'Spitzenkandidat' Timmermans stemt in Heerlen

nieuws

23 mei 2019, 06:36

Link gekopieerd

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans, lijsttrekker van de PvdA bij de Europese verkiezingen, heeft donderdagochtend vroeg zijn stem al uitgebracht. Hij deed dat op zijn oude school, het Bernardinuscollege in Heerlen. Timmermans deed daar tussen 1975 en 1980 het atheneum. Na het behalen van zijn diploma ging hij in Nijmegen studeren.

Timmermans is een van de zogenoemde Spitzenkandidaten. Hij wil voorzitter van de Europese Commissie worden. Daarvoor zouden de sociaaldemocraten de grootste fractie in het Europees Parlement moeten worden.

"Dit is voor het eerst dat ik op mezelf stem. Ik wil president van de Europese Commisie worden en heb geen plan B", zei hij voor hij zijn stem uitbracht. "Als voorzitter wil ik vooral de klimaatcrisis op de agenda zetten en grote bedrijven belasting laten betalen."

Timmermans verwacht dat de verkiezingen een nek-aan-nekrace tussen conservatieven en sociaaldemocraten worden. Nadat hij had gestemd, vertrok hij direct naar Spanje waar hij campagne gaat voeren. Vrijdag doet hij dat in Italië, zaterdag in Oostenrijk. "Slapen doe ik in de auto", aldus Timmermans.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.