Volg Hart van Nederland
Schiphol verhoogt uurloon beveiligers flink in strijd tegen personeelstekort

Schiphol verhoogt uurloon beveiligers flink in strijd tegen personeelstekort

nieuws

6 okt 2022, 15:48

Link gekopieerd

Schiphol geeft beveiligers nog eens een toeslag van 2,50 euro per uur om de personeelstekorten op de luchthaven tegen te gaan. De nieuwe toeslag komt bovenop de eerder dit jaar afgesproken 1,40 euro per uur en geldt vanaf komende maand. "Bij elkaar kunnen de lonen voor beveiligers op Schiphol zo’n 40 procent stijgen", aldus de luchthaven.

Beveiligers gaan er ook wat andere arbeidsvoorwaarden betreft op vooruit. De kwaliteit van de pauzeruimtes gaat omhoog en de roosters worden vanaf 1 januari voorspelbaarder. "We hopen dat dat gaat helpen, maar het is nu dus nog wel even doorbijten", zegt onderhandelaar Erik Maas van vakbond CNV.

Vanwege een tekort aan beveiligers kampt de luchthaven met lange wachttijden en grote rijen. Schiphol kondigde vorige week aan de hele winterperiode van oktober tot en met maart nog aan een limiet voor het aantal vertrekkende reizigers vast te houden om zo lange wachtrijen te voorkomen. Dergelijke maximumaantallen gelden al sinds juli.

Bovenstaande reportage was eerder te zien bij Hart van Nederland

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.