OverzichtTip de redactie
Volg Hart van Nederland
Schade aan windpark na aanvaring door stormschip Julietta D

Schade aan windpark na aanvaring door stormschip Julietta D

nieuws

2 feb 2022, 17:06

Link gekopieerd

Julietta D, het vrachtschip dat maandag enkele uren stuurloos in windpark Hollandse Kust Zuid ronddreef, is daarbij in aanvaring gekomen met een van de funderingen voor de nog te bouwen windmolens. Energiebedrijf Vattenfall, de eigenaar van het windpark, meldt dat de schade dinsdag aan het licht kwam tijdens een verkenningsvlucht.

Een woordvoerder van Vattenfall laat aan het ANP weten dat meer inspecties nodig zijn om de omvang van de schade vast te stellen. "Zo'n inspectie kunnen we pas uitvoeren als de weersomstandigheden zijn verbeterd", legt hij uit. "Want als daar een boot naartoe wordt gestuurd, moet je er bijvoorbeeld rekening mee houden dat de golven niet te hoog zijn."

Gat in romp

De Julietta D raakte maandag op drift in een ankergebied ten noorden van windpark Hollandse Kust Zuid. Na een aanvaring met een ander schip ontstond een gat in de romp. Daardoor liep water in de machinekamer van de Julietta D, waarop werd besloten om de 18-koppige bemanning per helikopter te evacueren.

Aanvaring met transformatorplatform

Nadat de bemanning van de Julietta D veilig was geëvacueerd, dreef het schip enkele uren stuurloos door het windpark. Een eerste inspectie vanuit de lucht in opdracht van Vattenfall wijst uit dat het schip daarbij één van de 34 reeds geïnstalleerde funderingen heeft beschadigd. Het kwam ook in aanvaring met het onderstel van een transformatorplatform van netbeheerder TenneT. De gevolgen daarvan moeten nog worden onderzocht.

ANP