Volg Hart van Nederland
Rode Kruis: 'Goed eten bij alcoholgebruik Koningsdag'

Rode Kruis: 'Goed eten bij alcoholgebruik Koningsdag'

nieuws

26 apr 2018, 11:33

Link gekopieerd

Het Rode Kruis adviseert feestvierders die op Koningsdag alcohol nuttigen ook goed te eten. Elk jaar moeten EHBO'ers van het Rode Kruis veel mensen behandelen die onwel zijn geworden door alcoholconsumptie in combinatie met weinig eten en vermoeidheid. "De ochtend verloopt vaak vrij rustig op de EHBO-post. Gedurende de dag gaat bij velen de alcohol zijn werk doen'', zegt een vrijwilligster van het Rode Kruis.

Ingelopen schoenen

Ook adviseert het Rode Kruis feestvierders op Koningsdag ingelopen schoenen te dragen om blaren te voorkomen. Mensen die toch in de problemen komen, kunnen terecht bij EHBO-posten op evenementen en in een aantal steden. Het Rode Kruis is onder meer aanwezig in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Bosch. ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.