Volg Hart van Nederland

Rellen na Friese derby tussen Cambuur en Heerenveen

nieuws

19 feb 2023, 16:25

Link gekopieerd

Na de Friese derby tussen voetbalclubs Cambuur en Heerenveen zijn zondagmiddag rellen uitgebroken in Leeuwarden. De Mobiele Eenheid (ME) moest in actie komen. Acht voetbalsupporters zijn aangehouden.

De beladen wedstrijd tussen de twee ploegen uit dezelfde regio werd gewonnen door Heerenveen. Na afloop werd de sfeer rondom het stadion van Cambuur grimmig. Relschoppers bekogelden elkaar met onder andere stenen, stukken hout, afvalcontainers en stukken beton. Ook zijn agenten bekogeld met stenen.

De ME heeft opgetreden om ervoor te zorgen dat de bussen van de bezoekende supporters veilig konden vertrekken. Toch is er bij een van de bussen een ruit gesneuveld.

De ME kwam in actie bij rellen met Friese voetbalsupporters:

Agenten bekogeld bij Friese derby tussen Cambuur en Heerenveen
0:38

Agenten bekogeld bij Friese derby tussen Cambuur en Heerenveen

Vier mannen werden aangehouden voor openlijke geweldplegingen, zoals het gooien van stenen. Drie aanhoudingen waren voor dragen van gezichtsbedekking. Een was voor het niet voldoen aan bevel of vordering. Het gaat om mannen tussen 17 en 39 jaar oud.