Volg Hart van Nederland
Politie Spanje vindt wapens Nederlandse bende

Politie Spanje vindt wapens Nederlandse bende

nieuws

7 juli 2019, 10:35

Link gekopieerd

MÁLAGA (ANP) - De Spaanse politie heeft een wapenarsenaal ontdekt in het kader van een onderzoek naar een Nederlandse bende drugscriminelen. De politie van Málaga trof in een garage van een van de verdachten een Kalasjnikov, vijf machinegeweren, twee Skorpion-pistolen, twee automatische pistolen, een revolver, vier handgranaten en een heleboel munitie aan. Het arsenaal was verstopt in en auto en klaar voor gebruik, aldus meldingen van de politie.

Het onderzoek kwam in oktober op gang na de vondst van zes ton cocaïne op een industrieterrein in Málaga. Dat leidde tot wat wordt genoemd "het oprollen van de gevaarlijkste Nederlandse drugsbende in de regio". Bij de operatie zijn tot dusverre ook 35 auto's in beslag genomen waarvan de meeste op uiterst geraffineerde wijze waren voorzien van verhulde ruimten om smokkelwaar te verstoppen. Ook is in april een kolossale voorraad grondstoffen voor de vervaardiging van synthetische drugs gevonden. In Nederland zijn drie drugslaboratoria ontmanteld in de loop van dit onderzoek.

In de zaak zijn twintig mensen gearresteerd. Eerst zestien in Spanje en later twee in Nederland, een in Costa Rica en een in Oostenrijk.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.