Volg Hart van Nederland
Pegida kondigt nieuwe demo aan in Eindhoven

Pegida kondigt nieuwe demo aan in Eindhoven

nieuws

28 mei 2019, 21:37

Link gekopieerd

EINDHOVEN (ANP) - De uiterst rechtse groepering Pegida heeft voor komende zondag een nieuwe demonstratie aangemeld in Eindhoven. Dat laat Pegida dinsdagavond weten.

De aankondiging komt na hevige rellen afgelopen zondag in de buurt van de Al-Fourqaan moskee in Eindhoven, waar honderden Turkse relschoppers een demonstratie van zo’n twintig leden van Pegida blokkeerden. Daarbij werden de leden van Pegida evenals de politie met stenen bekogeld. Op last van de politie moest Pegida de demonstratie toen afbreken.

Direct daarna kondigde de groepering aan terug te zullen komen. ,,In Nederland gelden onze Nederlandse grondrechten, en geen Turkse’’, schrijft de organisatie op Facebook.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.