Volg Hart van Nederland

Omayra doet eindexamen tijdens de ramadan

nieuws

14 mei 2018, 22:41

Link gekopieerd

Eindexamen doen is natuurlijk sowieso al enorm spannend. Maar het is extra heftig als je overdag niets mag eten of drinken. De Amsterdamse Omayra (17) is een van die islamitische scholieren die overdag vast en ook eindexamen doet. Maandag begonnen de centrale examens en dinsdag start de ramadan. Het komt zelden voor dat de islamitische vastenmaand en de eindexamens precies samenvallen. Moslims, ook scholieren, vasten vier weken lang tussen zonsopkomst en zonsondergang. Zo'n tienduizend islamitische scholieren nemen deel aan het eindexamen en mogen dus niet eten tijdens het leren of maken van hun examen.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.