Volg Hart van Nederland

Nederlanders gezocht voor DNA-onderzoek naar onbekende doden WOII

nieuws

29 mei 2018, 19:11

Link gekopieerd

De Bergings- en Identificatiedienst Koninklijke Landmacht (BIDKL) start dinsdag met het opgraven van 103 onbekende doden, die begraven liggen op het Nationaal Ereveld Loenen. Met DNA onderzoek hopen zij nabestaanden te kunnen opsporen en zo de onbekende Nederlanders een gezicht en naam te geven. Voor het onderzoek is het noodzakelijk dat mogelijke nabestaanden zich melden bij de BIDKL of de Oorlogsgravenstichting. In het bijzonder worden nabestaanden gezocht van Nederlanders waarvan bekend is dat zij tijdens de oorlog verzetsstrijders waren, dwangarbeiders of overledenen van concentratiekampen. Bij een eerdere opgraving werd het stoffelijk overschot van Piet de Vries gevonden. Door DNA-onderzoek is uiteindelijk zijn kleindochter Ingrid de Ruiter gevonden. Nationaal Ereveld Loenen is de laatste rustplaats van bijna 4.000 Nederlandse oorlogsslachtoffers: militairen en burgers. Op het ereveld liggen 103 ‘onbekende Nederlanders’ begraven. Zij zijn tijdens de Tweede Wereldoorlog omgekomen en anoniem begraven op onder andere de Waalsdorpervlakte en in Duitsland. Na de oorlog zijn zij herbegraven op het ereveld in Loenen.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.