Volg Hart van Nederland
Muziekles op alle basisscholen stap dichterbij

Muziekles op alle basisscholen stap dichterbij

nieuws

20 juni 2019, 11:04

Link gekopieerd

HOOGEVEEN (ANP) - Alle 42 Nederlandse pabo's gaan muziekonderwijs geven. Dat is donderdag in aanwezigheid van koningin Máxima bekendgemaakt in theater De Tamboer in Hoogeveen. Nieuwe leraren zijn zo beter voorbereid op hun nieuwe taak, het geven van muziekles. Structurele muziekles voor de 1,6 miljoen basisschoolleerlingen is doel van Máxima's stichting Meer Muziek in de Klas.

De koningin noemt het "fantastisch" dat leerkrachten de juiste "instrumenten" krijgen om zelfverzekerd voor de klas te staan en de kinderen het plezier te geven van muziekonderwijs. Zangeres Ilse DeLange, ambassadeur van Meer Muziek in de Klas, voegde eraan toe dat het belangrijk is dat onderwijzers "handvatten" krijgen om muziekonderwijs te kunnen geven.

De 42 pabo's krijgen bij het herstructureren van het muziekonderwijs steun van de stichting, het ministerie van OCW en het Fonds voor Cultuurparticipatie.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.