Volg Hart van Nederland
Minister: geen gevaar pesticiden Drenthe

Minister: geen gevaar pesticiden Drenthe

nieuws

24 apr 2019, 10:34

Link gekopieerd

DEN HAAG (ANP) - De 57 verschillende soorten bestrijdingsmiddelen die zijn gevonden op tien locaties in Drenthe waar lelies worden geteeld vormen geen bedreiging voor de omwonenden. Dat meldt minister Carola Schouten (Landbouw) aan de Tweede Kamer op basis van onderzoek van het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb). (Landbouw).

Vorige maand werden de resultaten van tien bodemonderzoeken in opdracht van bewoners van het Drentse Westerveld gepubliceerd. De resultaten leidden tot ernstige zorgen onder de omwonenden van de bollenvelden. De bewindsvrouw schakelde daarop het Ctgb in. Ze zei de zorgen van de omwonenden serieus te nemen.

Het Ctgb heeft volgens de minister geen overschrijdingen van de normen gevonden. ,,De gemeten concentraties in de bodem liggen voor alle stoffen onder de concentraties die verwacht worden wanneer het middel met de betreffende werkzame stof volgens voorschrift wordt gebruikt", schrijft Schouten aan de Kamer.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.