Volg Hart van Nederland
Meer kinderen met gehoorschade door lawaai

Meer kinderen met gehoorschade door lawaai

nieuws

15 juni 2018, 08:26

Link gekopieerd

Bijna een op de zeven jonge kinderen heeft gehoorschade door lawaai. Dat blijkt uit onderzoek van het Erasmus MC. De kinderen hebben vaker last van gehoorklachten dan hun leeftijdsgenootjes. De gehoorschade kan samenhangen met gebruik van muziekspelers, maar het verband is nog niet onderzocht. Wel staat volgens de onderzoekers vast dat kinderen die via oortjes of koptelefoon naar muziek luisteren, een drie keer hoger risico hebben op schade aan hun gehoor. Voor de studie kregen 3000 kinderen van 9 tot 11 jaar een gehoortest. Van hen heeft 14 procent een vorm van lawaaischade, bijvoorbeeld het verlies van hoge tonen, 11 procent meldt zelf klachten als oorsuizen, vervorming van geluid en last van harde geluiden.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.