
nieuws
22 dec 2023, 17:41
Joseph S. (50), de Zoetermeerder die op 8 en 9 oktober 2021 bluetoothspeakers in ondergrondse vuilcontainers stopte waar babygehuil op werd afgespeeld, heeft vrijdag in de rechtbank van Den Haag een taakstraf van 80 uur gekregen.
Op 9 oktober 2021 werd S. opgepakt. Op 8 oktober belde hij zelf 112 om de politie te attenderen op het babygehuil, de twee keer daarna deden getuigen dat. Tijdens de inhoudelijke behandeling zei de officier van justitie het de man kwalijk te nemen dat hulpdiensten na de meldingen moesten uitrukken.
Daardoor kon de politie op 8 oktober niet optreden na een andere melding in Zoetermeer, waarbij "toevalligerwijs" daadwerkelijk een kind vastzat in een container.
S. moet ook drie schadevergoedingen betalen: ruim 500 euro aan de Nationale Politie in Den Haag, bijna 900 euro aan Veiligheidsregio Haaglanden en ruim 800 euro aan Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
Tijdens de behandeling van de zaak liet de advocaat van S. weten dat hij spijt heeft. S. zegt dat stemmen in zijn hoofd hem de opdracht gaven de speakers te plaatsen. Uit onderzoek blijkt dat hij op dat moment verminderd toerekeningsvatbaar was. Het OM had een werkstraf van 80 uur geëist.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.
ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.