Volg Hart van Nederland
Maastricht decor internationale reuzenstoet

Maastricht decor internationale reuzenstoet

nieuws

1 juni 2019, 03:44

Link gekopieerd

MAASTRICHT (ANP) - De Maastrichtse binnenstad vormt zondagmiddag het decor van een grote internationale reuzenstoet. Voor die stoet worden maar liefst vijftig reuzen uit binnen- en buitenland verwacht. Daarmee wordt op spectaculaire wijze de vijftigste verjaardag gevierd van de Maastrichtse stadsreus Gigantius. In Maastricht trekt elke vijf jaar een reuzenstoet door de stad.

De organisatie verwacht vele tienduizenden bezoekers voor de bonte stoet, die als thema draagt ’50 jaor Gieg’. Bijzonder zijn de Catalaanse reuzen uit de plaats Reus in Spanje, en de reuzen Contios en Don Christoph uit België.

Voorafgaand aan deze echte reuzen trekt zaterdag een Kinderreuzenstoet door het centrum, gemaakt door leerlingen van acht Maastrichtse basisscholen.

Maastricht had al in 1550 een reus, een gigantische pop die toenmalig keizer Karel de Vijfde en zijn zoon Philips II tijdens hun bezoek waarschuwde: het volk is de baas en niet jullie. In 1968 werd deze reus nieuw leven ingeblazen.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.