Volg Hart van Nederland

Leerlingen en ouders zijn boos en bezetten school in Deventer

nieuws

25 jan 2019, 23:14

Link gekopieerd

De Windroos uit Deventer moet sluiten en daar zijn de kinderen en hun ouders het niet mee eens. Vrijdagavond hebben ze daarom de school bezet. In Nederland zijn zo'n tweeduizend kleine scholen. Het gaat dan om scholen met minder dan 145 leerlingen. Sinds vorig jaar krijgen die scholen extra geld van de overheid. Toch is dat voor De Windroos in Deventer met tachtig leerlingen niet genoeg. Komend schooljaar sluit de basisschool de deuren. Dit tot groot ongenoegen van de leerlingen en hun ouders. Ondanks dat de school al 86 jaar een begrip is in de wijk (eerst onder een andere naam, vanaf 1995 als De Windroos), moet de school minimaal honderd leerlingen hebben. Ouders en leerlingen laten het hier niet bij zitten en hebben al ruim vierhonderd handtekeningen opgehaald.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.