Volg Hart van Nederland
Honderdduizenden moslims vieren einde van de Ramadan met Suikerfeest

Honderdduizenden moslims vieren einde van de Ramadan met Suikerfeest

nieuws

4 juni 2019, 07:42

Link gekopieerd

Na een maand vasten mogen honderdduizenden Nederlandse moslims overdag weer eten, drinken en roken. De ramadan is voorbij en dat wordt dinsdag gevierd met het Eid-al-Fitr (Suikerfeest). Sommige scholen en werkgevers geven mensen er vrij voor. Belijdende moslims gaan op het Suikerfeest 's ochtends naar de moskee. De rest van de dag brengen ze veelal door met familiebezoek. Er worden dan vooral veel zoetigheden geserveerd en er worden cadeautjes gegeven. Rijken hebben de plicht om voor de armen te zorgen. Lees ook: Verrassing: Willem-Alexander eet met moslims in Den Haag mee bij iftar De islamitische kalender is gebaseerd op de stand van de maand. Daarom verschuift de periode van ramadan en dus ook de dag van het Suikerfeest. De precieze data worden door deskundigen in Arabische landen bepaald. Volgend jaar duurt de vastenmaand van eind april tot eind mei. Een paar jaar geleden viel de ramadan midden in de zomer, over een jaar of tien is de ramadan juist in de Nederlandse winter. ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.