
nieuws
4 okt 2021, 17:59 - Update: 4 okt 2021, 22:45
De populaire apps Whatsapp, Facebook en Instagram hebben sinds ongeveer 17:15 uur last van een storing. Op allestoringen.nl melden tienduizenden mensen dat ze geen gebruik meer kunnen maken van de diensten.
Het is nog onbekend wat de storing veroorzaakt. Via Whatsapp kunnen gebruikers geen berichten meer sturen of ontvangen. De websites van Facebook en Instagram zijn helemaal niet meer te bereiken.
De storing lijkt niet alleen Nederland te treffen. Ook uit het buitenland komen er meldingen dat de platforms niet zijn te bereiken. Whatsapp, Facebook en Instagram vallen allemaal onder hetzelfde moederbedrijf van Mark Zuckerberg.
Naast de sociale mediaplatformen lijkt ook de het populaire online spel Wordfeud te kampen met een storing.
Er zijn maandagavond ook technische problemen met DigiD. Volgens de website allestoringen.nl ontstond ook deze storing aan het begin van de avond. DigiD is het 'digitale paspoort' dat veel overheidsinstanties hanteren om online iemands identiteit te checken.
Door de storing kan niet worden ingelogd bij websites van de overheid. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) staat de DigiD-storing "helemaal los" van de storing bij Whatsapp, Instagram en Facebook.
Wat de oorzaak is en hoe lang de storing nog gaat duren, kon de woordvoerder maandagavond nog niet zeggen.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.