Volg Hart van Nederland
Flyboarders niet welkom bij Canal Parade

Flyboarders niet welkom bij Canal Parade

nieuws

26 jan 2017, 12:03

Link gekopieerd

Tijdens de evaluatie van EuroPride is naar voren gekomen dat de grachten van Amsterdam niet genoeg veilige ruimte voor de flyboarders biedt, zo schrijft de gemeente Amsterdam. Stephan en zoon Bo Krook van het Flyboard Team Nederland zullen volgend jaar dan ook niet meer aanwezig zijn bij de Canal Parade. Stephan reageert verrast in het Parool: “Dit is helemaal nieuw voor mij. Wij waren net bezig met onze plannen voor de komende editie.” "We hebben indertijd voor de eerste keer auditie moeten doen bij de waterpolitie. Er werden allerlei voorwaarden gesteld. We mochten geen mensen nat maken en ook geen mensen laten schrikken. Maar na de eerste keer gingen alle duimen omhoog." Krook legt ook uit dat de veiligheid van het publiek geen moment in gevaar komt.  "Onze flyboards zijn met een slang verbonden met een jetski. Als de druk om wat voor reden ook wegvalt, worden wij meteen naar de slang in het water getrokken. Er kan dus nooit sprake van zijn dat wij van grote hoogte in het publiek belanden, mocht dat de vrees zijn."

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.