
nieuws
18 feb 2019, 22:01
Dinsdagavond en -nacht is er weer een zogenaamde supermaan te zien. Deze is extra bijzonder: het is de felste van dit jaar. Als je wil genieten van het maanlicht, moet je 's avonds naar buiten. Gedurende de nacht trekt er een wolkendek over Nederland, dus dan zie je he-le-maal niks van het prachtige natuurfenomeen. Lees ook: Superbloedmaan overal in het land te zien door helder weer De volle maan lijkt dinsdag veel groter dan normaal. Ook is het maanlicht feller dan bij een gebruikelijke volle maan. Dit komt doordat het hemellichaam dichter bij de aarde staat dan een gemiddelde volle maan. De afstand tussen de maan en de aarde verandert gedurende het jaar.
Dat komt doordat de maan geen cirkelvormige, maar een elliptische baan om de aarde heeft. Gemiddeld is de afstand tussen de maan en de aarde 384.000 kilometer. Bij een supermaan staat de maan 'maar' 357.000 kilometer van ons vandaan. De supermaan lijkt het grootst aan het begin van de avond, wanneer de zon net onder is. Er is een redelijke kans dat de maan te zien is, want er zijn weliswaar wolken alleen het gaat opklaren, laat weerman Piet Paulusma weten.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.