
nieuws
17 apr 2024, 17:40 - Update: 17 apr 2024, 18:04
In de Rotterdamse Kuip, het stadion van voetbalclub Feyenoord, worden vanaf 2026 geen grote concerten meer gehouden. Dat bevestigt een woordvoerder van de gemeente Rotterdam na berichtgeving van het AD.
In de buurt van het stadion worden woningen gebouwd en het is heel duur om die te isoleren tegen het harde geluid van muziekoptredens. De Kuip wordt gecompenseerd met een "miljoenenbedrag" door de gemeente, aldus de woordvoerder.
In Rotterdam worden vooral concerten gehouden in Rotterdam Ahoy. In maart vroeg John West zijn vrouw daar ten huwelijk (zie bovenstaande video).
Naast de hoge kosten zouden de woningen dusdanig geïsoleerd moeten worden om het concertgeluid tegen te houden, dat het op een warme zomerdag "niet fijn" is binnenshuis, zegt de woordvoerder. "Dan maar liever geen concerten."
De laatste grote concerten in de Kuip werden in 2019 gehouden, van Rammstein en Marco Borsato. In het verleden traden onder meer The Rolling Stones en David Bowie op in het Rotterdamse stadion.
Eerst zou er een nieuw stadion worden gebouwd voor Feyenoord, maar van dat plan werd toch afgezien.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.
ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.