Volg Hart van Nederland
Belastingdienst wilde duizenden ten onrechte huurverlaging geven

Belastingdienst wilde duizenden ten onrechte huurverlaging geven

nieuws

30 mrt 2023, 09:45

Link gekopieerd

De Belastingdienst wilde duizenden bewoners van sociale huurwoningen ten onrechte een huurverlaging geven. Woningcorporaties wezen de fiscus hierop, waarna de fout kon worden hersteld. Dat bevestigt een woordvoerster van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Wonen aan het ANP na berichtgeving door NRC.

De Belastingdienst heeft een groep van ongeveer 11.000 huurders ten onrechte gemarkeerd waardoor ze in aanmerking zouden komen voor huurverlaging. De fout zou tijdig hersteld zijn door de Belastingdienst. Corporaties hadden de huurverlaging nog niet verwerkt.

Onderzoek

De huurders waren door de fiscus onterecht aangemerkt als huishoudens met een laag inkomen. Het kabinet verlaagt de huren van deze huishoudens om ze te compenseren voor de hoge energielasten en de hoge inflatie. De Belastingdienst is nog aan het onderzoeken hoe de fout kon ontstaan.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.